SKD Türkiye ve EBRD iş birliği ile yürütülen Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformu (TDEP) sahip olduğu farklı araçlarla şirketleri döngüsel fırsatları belirleme ve onları hayata geçirme süresince ihtiyaç duyacakları çözümleri sunma konusunda desteklemeye devam ediyor.

Son olarak, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformu (TDEP) araçlarından biri olarak faaliyet gösteren ve şirketlerin döngüsel ekonomi konusundaki fırsatlarını belirleyerek yeni ürün, hizmet ve iş modellerinin geliştirilmesinde somut adımlar atılmasını destekleyen “Döngüsel İş Tasarımı Sertifikalı Eğitim Programı” başarıyla tamamlandı.

Bu dönemde EBRD desteği sayesinde ücretsiz düzenlenen 2 ayrı eğitim programı için platform üyeleri arasından seçilen toplam 20 firmadan 40 kişi iş süreçlerini ele alarak döngüsel ekonomi yaklaşımıyla yeniden tasarlama fırsatı buldular. Katılımcılar, SKD Türkiye tarafından CIRCO iş birliği ile gerçekleştirilen 5 haftalık eğitim programından faydalanarak kendi süreçlerine özel döngüsel ekonomi projelerini geliştirdiler.

Döngüsel İş Tasarımı eğitimleri ile ilgili daha detaylı bilgi için buraya tıklayınız.