The Circular Vouchers Kazananları Belli Oldu !

Haziran 2018 tarihinde, Türkiye Materials Marketplace (TMM) 3. Etkileşim toplantısında EBRD tarafından, TMM üyelerinin malzeme alışverişlerine ve döngüsel ekonomi projelerine destek amacıyla The Circular Vouchers teknik hibe programı duyurulmuştu.

Haziran 2018’te duyurulan TMM üyelerine özel The Circular Vouchers hibe programı başvuruları 31 Ağustos 2018 tarihinde sona erdi.

Yapılan başvurular EBRD ve TMM ekibi tarafından incelendikten sonra, farklı sektörlerden 8 TMM üyesi şirket, %90 ve %100 oranlarında teknik destek hibesi almaya hak kazandı.

The Circular Vouchers hibe programı sayesinde, bugüne kadar TMM üyelerinin döngüsel ekonomi konusundaki projelerine toplamda 300.000 €’ya yakın destek sağlanmış oldu.

Türkiye’nin döngüsel ekonomiye geçişi konusunda öncü rol üstlenen SKD Türkiye olarak, hibe desteğine hak kazanan TMM üyelerini tebrik ederiz.

Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan 4. TMM Etkileşim Toplantısı’nda hibeye hak kazanan şirketler projeleri ile ilgili detaylı sunumlar yapacaktır.

The Circular Vouchers Nedir?

The Circular Vouchers, firmaların atık ve yan ürün değişimi için ihtiyaç duydukları teknik danışmanlık ve fizibilite konularındaki çalışmalarına destek vermek için geliştirilen bir hibe programıdır.

Başvuruda bulunmak isteyen şirketler için yeni dönem The Circular Vouchers programı çok yakında açıklanacaktır.