Program:

9.30-10.00 Kayıt

10.00-10.30 Açılış Konuşmaları

10.30- 11.30 TMM Proje Tanıtımı

11.30-11.45 Kahve Arası

11.45-12.45 Fikir Paylaşıım & Soru - Cevap

Türkiye'de atık yönetimi konusundaki önemli paydaşları bir araya getirmeyi, döngüsel ekonomi ve TMM çerçevesinde fikir paylaşılması amaçlanan etkinlik, Çevre Şehircilik Bakanlığı Atık Yönetimi Daire Başkanı Ahmet Varır'ın da katılımıyla gerçekleşti.

14 farklı kurum ve kuruluştan 30 katılımcı ile tamamlanan etkinlikte, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Kalkınma Bakanlığı yetkililerinin yanında, Kalkınma Ajanları ve atık yönetimi konusundaki yetkilendirilmiş kuruluşların temsilcileri Türkiye'de döngüsel ekonomi uygulamaları bağlamında TMM projesini değerlendirdiler.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve EBRD temsilcilerinin açılış konuşmaları ile başlayan toplantı, SKD Türkiye Genel Sekreteri Konca Çalkıvik ve TMM Proje Danışmanı Ferda Ulutaş İşevi'nin TMM ve döngüsel ekonomi modelleri ile ilgili sunuşları ile devam etti. Kahve arasının ardından fikir paylaşımı ve soru cevap bölümünde TMM projesinin geliştirilmeye açık alanları ve Türkiye'nin döngüsel ekonomi yolculuğu bağlamında değerlendirmeler yapıldı.