SKD Türkiye olarak, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) iş birliği ile oluşturduğumuz Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformu faaliyetlerimiz kapsamında, sektör bazında döngüsel ekonomi fırsatlarını değerlendirmek için bir araya geliyoruz.

İlk etapta sırasıyla metal, plastik ve tekstil sektörleri için düzenlenecek Sektörel Buluşmalar etkinliklerimizin ilkini çevrimiçi olarak, 17 Eylül 2020 Perşembe günü, saat: 15.00’te, metal sanayii üzerine gerçekleştireceğiz. Metal sanayii ve alt sektörlerinin endüstriyel atık, yan ürün değerlendirmesi, ikincil ham madde kullanımı uygulamalarının arttırılması ve yaygınlaştırılması için hazırladığımız “Metal Sanayii Kılavuzu”nun da tanıtımının yapılacağı toplantımızda sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyarız.

Metal endüstrisini, alt sektörlerini ve bu sektörler ile endüstriyel simbiyoz imkanı olan çok sayıda farklı sektörü ilgilendiren ‘’Sektörel Buluşmalar: Metal Sektöründe Döngüsel Ekonomi Fırsatları’’ etkinliğimize katılmak için görsele tıklayabilirsiniz.

Program Akışı

15:00 – 15:05

Açılış

15:05 – 15:20

Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformu ve metal sektörü

Ferda Ulutaş İşevi

Proje Danışmanı, SKD Türkiye

15:20 – 15:40

E-atıkların geri kazanılması ve değerli-kritik metaller

Dr. Arda Işıldar

Sürdürülebilirlik Yöneticisi, KPMG Hollanda

15:40 – 16:00

Demir dışı metaller ve geri kazanım uygulamaları

Erman Car

Yürütme Kurulu Üyesi,  Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası Eğitim Merkezi (METEM)

16:00 – 16:30

Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformu Metal Sanayi Kılavuzu tanıtımı

Ferda Ulutaş İşevi

Proje Danışmanı, SKD Türkiye

Melis Cengizhan

Uzman, SKD Türkiye