TMM döngüsel ekonomi yoluyla çevresel değer kazandırmaya ve başarılı işbirlikleri oluşturmaya devam ediyor.

TMM çalışmaları kapsamında Legrand ve Anadolu Etap’ın Exitcom ile gerçekleştirdiği alışverişler sayesinde toplam 1226 kg elektronik ve tehlikeli atık başarıyla geri dönüştürüldü.

TMM aracılığıyla gerçekleşen 7. Atık alışverişinde Anadolu Etap’ın toplam 800 kg ağırlığındaki tehlikeli ve tehlikesiz Exitcom’a iletilmiş ve geri kazanım işlemi gerçekleştirilmiştir.

8. alışveriş ise Legrand ve Exitcom arasında toplam 426 Kg elektronik atık geri kazanılmıştır.

TMM Platformu üzerinden gerçekleşen bu alışverişler sayesinde de firmalar döngüsel ekonominin temel hedefi olan sıfır atığa yaklaşma prensibiyle ekonomik ve çevresel katkıda bulunulmuştur.

Anadolu Etap ve Legrand gerçekleştirdikleri bu işbirliği ile atıkların geri dönüşüm tesisine iletilmesi ile atık kaynaklı oluşabilecek çevresel problemlerin önüne geçilmiştir.

Siz de yapabilirsiniz

  • Siz de ürettiğiniz atıkları TMM Platformuna ekleyip atıklarınızdan ekonomik fayda sağlayabilirsiniz
  • Eğer lisanslı bir atık alıcısıysanız buraya tıklayarak TMM Platformundaki atıkları inceleyebilirsiniz
  • Henüz üye değilseniz, TMM Platformuna üye olmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli

ABOUT ANADOLU ETAP

Anadolu Etap, sektördeki kaliteli meyve ve meyve suyu ihtiyacını karşılamak üzere; Anadolu Grubu, Özgörkey Holding ve dünyanın en büyük portakal suyu üreticilerinden Brezilyalı Cutrale Grubu’nun ortaklığı ile kurulmuştur. Anadolu Etap, Türkiye’nin en büyük meyve yetiştiricisi ve meyve suyu üreticisi konumundadır.

Anadolu Etap Türkiye’nin ilk sertifikalı meyve markası Doal’ı piyasaya sunmuştur. Amerika’dan Japonya’ya uzanan geniş bir coğrafyada müşterilerine kesintisiz hizmet veren Anadolu Etap, Sürdürülebilir Tarım İlkelerini yayımlamlayan ilk şirket olmakla beraber, Global G.A.P ve İyi Tarım Uygulamaları sertifikalarına sahiptir.

LEGRAND HAKKINDA

Bina, elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler konusunda küresel bir uzman olan Legrand Grubu konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için kurulum elemanlarından bina sistemlerindeki kullanıcı arayüzlerine kadar yüksek katma değerli ürün ve sistem çözümleri sunmaktadır.

Avrupa merkezli olarak başlayan Legrand bugün dünya genelinde yaklaşık 5 kıtada ve 90 ülkede hizmet vermektedir.

EXITCOM HAKKINDA

Türkiye’nin ilk ve tek lamba, floresan, kartuş, toner ve pil geri kazanımını sağlayan; tüm AEEE gruplarını işleyebilen entegre bir tesise sahip olan Exitcom aynı zamanda elektronik atıklarının yönetimlerini kolaylaştırmak ve ortaya çıkabilecek riskleri azaltmak amacıyla müşterilerine bilgi güvenliği çerçevesinde veri imha ve arşiv imhası hizmeti de sunmaktadır.

Alp Tekin 1
deneme 1