Dünya Sürdürülebilir Kalkınma İş Konseyi (WBCSD)’nin, şirketlerin döngüsel performansını ölçmek için geliştirdiği ortak çerçeve olan Döngüsel Geçiş Göstergeleri (CTI), şirketlerin kendi sınırları içindeki malzeme akışlarını analiz ederken kaynak verimliliği ve etkinliğine ilişkin ek göstergelerle beraber döngüsel iş yapış şekillerinin yarattığı katma değeri ortaya koyar dayanmaktadır. CTI, bu bakış açısıyla şirketlere döngüsel ekonomiye ve ilgili fırsatlara en etkili şekilde nasıl geçiş yapabileceklerine dair somut iç görüler kazandırarak rehberlik etmektedir.

Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformu faaliyetleri kapsamında Türkçe’ye çevirdiğimiz bu raporun sunduğu çerçeve doğrultusunda şirketleri döngüselliklerini ölçmeye ve değerlendirmeye davet ediyoruz. Şirketlerin döngüsel ekonomi potansiyellerini daha iyi anlamalarını sağlayarak döngüsel öncelikleri ve hedefleri belirlemeleri için riskleri ve fırsatları tespit edecekleri objektif bir araç olarak geliştirilen CTI ile şirketlerin döngüsel ekonomiye geçişlerini hızlandırmayı amaçlıyoruz.

Döngüsel Geçiş Göstergeleri Raporu’na ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

Circular IQ iş birliği ile CTI’ın erişilebilirliğini ve kullanılabilirliğini artırmak üzere geliştirilen ücretsiz çevrimiçi araca ulaşmak için: www.ctitool.com

Daha detaylı için lütfen serkans@skdturkiye.org üzerinden bizimle iletişime geçin.

Henüz platform üyesi değilseniz buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.