SKD Türkiye CEC' in yerel iş ortağı oldu

SKD Türkiye, 85'den fazla ülkeden, 3.500' ü aşkın döngüsel ekonomi uzmanı ve kurumdan oluşan, uluslararası, kâr amacı gütmeyen, Londra merkezli Circular Economy Club'ın (CEC) yerel iş ortağı oldu. CEC dünya çapında 125’den fazla yerel iş ortağı tarafından yönetilmekte ve döngüsel ekonomi ile ilgili sayısız etkinlik ve organizasyon düzenlemektedir.

CEC döngüsel ekonomi uzmanları ve paydaşlarını içeren bir topluluğu bir araya getirerek, küresel düzeyde yüksek bir etki yaratmayı amaçlarken, aynı zamanda döngüsel ekonomi alanında çalışan profesyonellerin iyi uygulamalarını paylaşmaları ve iş birliği kurabilmeleri için networking imkanı da sunmaktadır.

Bu kapsamda, SKD Türkiye olarak CEC ağına katılarak, dünya çapındaki profesyonellerle bağlantıya geçme ve döngüsel ekonomi araçlarını ve kaynaklarını üyelerimizle paylaşma fırsatına sahip olduk.

4-10 Mart 2019 tarihleri arasında CEC Küresel Gösterim kapsamında, ilk döngüsel ekonomi belgeseli olan "Kapalı Döngü" (Closing the Loop) filminin farklı şehirlerde bütün dünyayla eş zamanlı gösterimi gerçekleşecek. SKD Türkiye’nin, bu küresel etkinlikte yerel ev sahipliğinin onaylanmasıyla, CEC Küresel Gösterim şehirleri listesine İstanbul da eklendi.

Bu tarihte, etkinlik kapsamında, belgesel film gösteriminin yanı sıra, üyelerimizin farklı sektör ve kuruluşlardan döngüsel ekonomi uzmanları ve çalışanları ile bir araya gelebileceği bir buluşma da düzenlenecektir.

"Kapalı Döngü" Hakkında

Belgesel, BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ni desteklemek için Dünya Ekonomik Forumu, Cambridge ve Harvard Üniversitelerinden uzmanların görüşleriyle; Avrupa, Amerika ve Afrika'dan örnekler sunarak, döngüselliği sağlamak amacıyla, azaltmak, yeniden kullanmak, geri dönüştürmek, yenilemek ve yeniden oluşturmak için 5 temel stratejiyi inceliyor.

SKD Türkiye’yi bu değerli oluşumun arasına katılmasını sağlayan ve üyelerimizle döngüsel ekonomiyle ilgili bu özel etkinliği paylaşmamızı destekleyen CEC'e teşekkür ederiz.

CEC Küresel Gösterim etkinliğine katılmak isteyen TMM üyeleri için daha detaylı bilgi yakında açıklanacaktır.