Türkiye Material Marketplace (TMM) döngüsel ekonomi yaklaşımıyla firmaları desteklemeye ve buluşturmaya devam ediyor. Son olarak, Türkiye’nin lider iki firması TMM’nin güçlü network imkanı ve desteğiyle iş birliği gerçekleştirmek amacıyla bir araya geldi.

Lokasyon ve ekonomik fırsatları göz önünde bulundurarak arıtma çamuruna verimli bir kullanım yolu bulmayı hedefleyen Organik Kimya, TMM platformu üzerinden Akçansa ile başarılı bir ortaklık kurdu. Bu iş birliği sayesinde, Organik Kimya’nın arıtma çamuru yıl sonuna kadar Akçansa’nın çimento üretiminde alternatif yakıt olarak kullanılacak.

Organik Kimya’nın arıtma çamurunun Akçansa’nın çimento üretiminde alternatif yakıt olarak kullanılması, sadece önemli miktarda enerji maliyetini düşürmekle kalmayıp aynı zamanda atık bertaraf gereksinimlerini ve emisyonları azaltarak önemli ekolojik fayda da sağlamaktadır.

Siz de yapabilirsiniz

  • Siz de ürettiğiniz atıkları TMM Platformuna ekleyip atıklarınızdan ekonomik fayda sağlayabilirsiniz
  • Eğer lisanslı bir atık alıcısıysanız buraya tıklayarak TMM Platformundaki atıkları inceleyebilirsiniz
  • Henüz üye değilseniz, TMM Platformuna üye olmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli

ORGANİK KİMYA HAKKINDA

Kimya sektöründe 90 yılı aşkın tecrübesiyle müşterilerine farklı teknolojileri kullanarak çeşitli pazar ve uygulamalara yönelik katma değer çözüm ve hizmetler sunmaktadır.

Organik Kimya 4 üretim tesisi genelinde 250.000 tonluk toplam üretim kapasitesi ile 80 ülkede 2000’i aşkın Avrupalı ve uluslararası iş ortağı ile boya, yapı, tekstil, kağıt, kimyasal ve endüstriyel yapıştırıcılar olmak üzere çeşitti uygulamalara yönelik bu 6 farklı iş biriminde etkin çözümler sunmaktadır.

AKÇANSA HAKKINDA

Sabancı Holding ve Heidelberg Cement ortak kuruluşu olan Akçansa, Türkiye’nin en büyük çimento üreticisi ve sektörünün lider şirketi konumundadır.

Tüm paydaşları tarafından güvenilen ve en çok tercih edilen iş modeline sahip şirket olarak, yapı malzemeleri sektöründe tüm sınırların ötesinde sürdürülebilir büyüme vizyonuyla Türkiye çimento sektörünün lideri olan Akçansa, dünya kalite standartlarına uygun ürünleri, İstanbul Sanayi Odası tarafından ödüllendirilen doğa dostu kimliği, üstün hizmet anlayışı ve yüksek teknoloji donanımlı tesisleriyle, ülkemizin çimento ihtiyacının %10’unu, toplam çimento ve klinker ihracatının ise %12,5’ini karşılamaktadır.